عرضه رمان سریالی جسیکا و محافط بزودی ….


تا چند روز دیگر ان شاءالله تبلیغات اینترنتی رمان جسیکا و… شروع خواهد شد البته ما به دلایلی تصمیم گرفتیم که این اثر را به صورت یک رمان اینترنتی در قالب فایل PDF  فروش بگذاریم ، زمان عرضه این محصول متعاقبا اعلام خواهد شد ، از اینکه در کنار ما هستید از شما صمیمانه سپاسگزاریم .

1 دیدگاه

 • من این رحف رو قبول دارم آفرین
  اندازه‌گیری‌های آزمایشگاهی و مدل‌های رایانه‌ای نشان می‌دهند که وقتی پهپادهای مریخی تیغه‌های خود را می‌چرخانند، با دانه‌های غبار ناشی از طوفان‌های مداوم روی سطح سیاره سرخ اصطکاک پیدا می‌کنند.

  در بیانیه ناسا آمده است: هنگامی که تیغه‌ها با دانه‌ها برخورد می‌کنند، بار الکتریکی منتقل می‌شود، روی تیغه‌ها جمع می‌شود و میدان الکتریکی ایجاد می‌کند. زمانی که این بار به وجود می‌آید و میزان آن افزایش می‌یابد، جو مریخ در فرآیندی که به عنوان “تجزیه جو” شناخته می‌شود، شروع به هدایت آن الکتریسیته می‌کند. این فرآیند شامل ایجاد جمعیتی از الکترون‌ها است که جریان الکتریکی تقویت‌شده‌ای را تشکیل می‌دهند که برای دفع یا خنثی کردن تجمع بار روی بالگرد عمل می‌کند.

  این مطالعه در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۲۱ در مجله Planetary Science منتشر شده است.

  گفتنی است که این مطالعه قبل از فرود مریخ‌نورد “استقامت”(Perseverance) و به پرواز درآمدن بالگرد مریخی “نبوغ”(Ingenuity) در مریخ در تاریخ ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ منتشر شده است و اکنون نزدیک به یک سال بعد، “نبوغ” ۱۸ پرواز انجام داده و بیش از ۳۰ دقیقه را در این پروازهای مختلف بالاتر از سطح سیاره سرخ پرواز کرده است.

  انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *